• Kalıcı Makyaj

  En iyi iğne, renk, malzeme ve hizmetleriyle Profesyonel Kalıcı Makyaj
  ile mükemmel sonuç garantisi

  Detaylı Bilgi
  Kalıcı Makyaj BIOTEK
 • Yumi Lashes

  Keratin Bazlı Kirpik Uygulaması 8 - 12 hafta etkili
  ideal uzunluk, keskin kıvrım ve dolgunluk

  Detaylı Bilgi
  Yumi Lashes
 • Profesyonel Makyaj

  Doğru renkler ve bilgi ile Profesyonel Makyaj uygulaması

  Detaylı Bilgi
  Profesyonel Makyaj
 • Medikal Cilt Bakımı

  Cildinizi ihtiyacına göre gerekli bakımların yapılması
  ile daha duru ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Detaylı Bilgi
  Medikal Cilt Bakımı
 • Nimue Skin Technology

  Bilimsel Cilt Bakımının lideri

  Detaylı Bilgi
  Cilt Bakımı
 • Anti-aging Cilt Bakımı

  Yaşlanmayı geciktirici Cilt Bakımı ile
  daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz

  Detaylı Bilgi
  Anti-aging Cilt Bakımı
Makyaj


Makyaj, insanın fiziği üstünde çeşitli değişiklik, ekleme, renklendirme gibi çeşitli amaçlı kullanılan çekiciliği ve güzelliği amaçlayan kozmetik ürünlere denir. Bu kozmetik ürünler günümüzde krem, losyon, ruj, parfüm gibi çok kapsamlı bir alana sahiptir. En çok yüz, göz ve dudak bölgesi için kullanılıyor olsa da sadece bu bölgelerle sınırlı değildir. El, vücut, ayak, tırnak ve diğer vücut bölgeleri için de birçok makyaj ve bakım ürünü bulunmaktadır. Bazı araştırmalara göre makyajın bulunuşu miladdan önce 3500 yılına kadar dayanır.
İlk olarak eski Mısırlılar, Yunanlar ve Romalılar tarafından kullanılmıştır. 18. yüzyılda sanayinin gelişmesiyle ve endüstriyelleşmeyle başlayan makyaj ürünleri yapımı günümüzde çok önemli bir sektör haline gelmiştir. Eski çağlarda makyaj ürünleri çeşitli sadece hayvan ve bitkisel kaynaklardan elde ediliyordu. Bu nedenle kozmetik ürünlerine ulaşması zor ve pahalıydı. Fakat günümüzde teknolojinin gelişmesiyle ve ürün denetimlerinin artmasıyla daha kolay elde edilebilen kimyasal ya da sadece bitkisel organik maddelerden insan cildine hem de doğaya daha az zararlı maddelerden elde edilir hale gelmiştir ve kolay ulaşılabilen, fiyat olarak daha makul olup bir lüks olmaktan çıkmıştır.

Gelin Makyajı
Gelin Makyajı günlük makyajdan farklı olarak kalıcılığı ve makyaj öncesi hazırlığı daha karışık olmaktadır. Makyaj öncesi hazırlıktan bahsetmek gerekirse cildin temiz ve pürüzsüz olması gerekiyor.
Gelin makyajında kullanılan malzemelerde çok önemli. Profesyonel olmayan makyaj malzemeleri ile yapılan makyaj ne kalıcı olur ne de hoş ve estetik bir görüntü verir. Bu yüzden ne malzeme kullanıldığını bilmediğiniz ortamlarda makyaj yaptırmayın, üzülen siz olursunuz. Ayrıca düğün gecesi sonunda makyajınızı kesinlikle çok güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Kullanılan ürünler sonrasında cilt bir süre havasız kaldığı için zarar görebilir. Dolayısıyla çok iyi temizleyip cildinizi havalandırmalısınız.

Porselen Makyaj

Porselen makyaj profesyonel makyözlerin yaptığı bir makyaj tipi olarak nitelendirilebilir. Ancak günlük hayatta kullanılan makyajların tam tersi olarak doğal ve canlı bir duruş vermek yerine mat ve yapay bir görüntü vermekte sık sık kullanılır. Zira porselen makyaj yapılırken taş pudra adı verilen pudra kullanılır ve sulandırılmış şekilde yüz üzerinde uygulanır. Aynı zamanda göz farlarının da ıslak olarak kullanıldığı porselen makyaj özellikle çok ciddi cilt sorunları yaşayanlar üzerinde kullanılır. Günlük yaşamda oldukça kötü bir görüntü veren porselen makyaj ekranda kameralar karşısında ve fotoğraflarda ise çok iyi sonuçlar vermektedir.


Biyolog Güzellik Uzmanı Seda Kaya